به گزارش اخبار چای و به نقل از تسنیم، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اظهارات اخیر محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت مبنی بر اینکه «در بودجه سال ۹۶، دولت اجازه دارد تا سقف ۴۸ هزار میلیارد تومان نسبت به اصلاح قیمت حامل‌های انرژی اقدام و درآمدی کسب کند و اکنون ۱۶ هزار میلیارد تومان کسری در این مبلغ وجود دارد که آن را با گران کردن حامل‌های انرژی باید جبران کرد» گفت: مجلس چنین مجوزی به دولت در بودجه سال ۹۶ نداده است.

وی با بیان اینکه دولت باید اعلام کند طبق کدام مصوبه مجلس قصد دارد قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه گازوئیل و بنزین را افزایش دهد، ادامه داد: دولت پیشنهادات خود در لایحه بودجه سال ۹۷ برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به مجلس ارائه کرده است که به نظر بنده این پیشنهادات در صحن علنی و کمیسیون انرژی رای نخواهد آورد.

نمانیده مردم اندیشمک در مجلس با تاکید براینکه قطعاً مجلس با افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی مخالفت خواهد کرد، افزود: تا زمانی که مجلس مجوزی برای افزایش قیمت‌ها به دولت نداده است، افزایش نرخ‌ها غیرقانونی است و قابلیت اجرایی شدن ندارد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام اینکه دولت بخواهد کمبودهای خود را از افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی جبران کند روشی ناصواب است، اظهار داشت: یکی از راه‌های جبران کسری بودجه برای دولت، کاهش بودجه و هزینه‌ جاری خود و برخی از شرکت‌های که تنها هزینه هنگفت بر روی دست مردم و دولت گذاشته‌‌اند، است.

حسنوند با بیان اینکه بنزین و گازوئیل مستقیماً با بخش خدمات در ارتباط است و افزایش نرخ آنها باعث بالا رفتن قیمت‌ها می‌شود، گفت: آستانه تحمل مردم امروز برای افزایش قیمت‌ها پایین آمده و قطعاٌ افزایش قیمت حامل‌های انرژی باعث ایجاد نارضایتی در جامعه می‌شود.