به گزارش اخبار چای و به نقل از ایلنا،در سومین روز از هفته دولت و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی، استاندار کردستان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، واحد پرورش قارچ دکمه ای با تولید سالانه ۱۲۰۰ تن در روستای قلعه جی سروآباد افتتاح شد.

ذوالفقاری در حاشیه این مراسم گفت: واحد پرورش قارچ دکمه ای با سطح زیر کشت ۱۱ هزارو هفتصد متر مربع در هر دوره و سطح زیر کشت ۷۰ هزار دویست مربع در سال توسط شرکت اورامان سبز در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: این واحد با ۲۰ سالن و تولید ۱ هزار و دویست تن قارچ دکمه ای درسال برای ۱۲۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: محل تامین تسهیلات پروژه از اعتبارات توسعه بخش کشاورزی بوده که با عاملیت بانک سپه از سال ۹۳ شروع و در سال ۹۵ پروژه به پایان رسیده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه مبلغ کل سرمایه گذاری طرح یک صد هزار و ۸۰۰ میلیون ریال است اضافه کرد: مبلغ تسهیلات دریافتی از بانک ۸۴ هزار میلیون ریال و میزان آورده متقاضیان پروژه هم ۱۶ هزارو هشتصد میلیون ریال بوده است.

استان کردستان در حال حاظر با ۱۱ واحد پرورش قارچ صنعتی و ۴۶ واحد خانگی ظرفیت تولید ۲ هزارو پانصد و هفده تن قارچ خوراکی در رتبه ۱۴ کشوری تولید این محصول قرار دارد

دارد