به گزارش اخبار چای و به نقل از تسنیم، هدایت‌الله خادمی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از شیب تند افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال ۹۷ انتقاد کرد و گفت: شیب افزایش قیمت بنزین که در لایحه بودجه ۹۷ از سوی دولت پیش‌بینی شده، تند است.

وی با تأکید بر اینکه بهتر بود دولت این میزان افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را از سال ۹۲ انجام می‌داد، اظهار داشت: وضعیت فعلی افزایش قیمت که دولت در لایحه بودجه ۹۷ تعیین کرده، موجب تجمیع افزایش قیمت‌ها شده است؛ به‌‌طوریکه شاهد افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده خواهیم بود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به مصوبه کمیسیون انرژی مجلس درباره حذف جدول ۱۸ لایحه بودجه ۹۷ که به افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۷ اختصاص داشت، گفت: کمیسیون انرژی مجلس با حذف جدول ۱۸ لایحه بودجه، از افزایش بیش از ۵۰ درصدی قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۷ جلوگیری کرد.

خادمی با تأکید بر اینکه مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نیست، اما باید منطقی و تدریجی باشد، افزود: هرگونه افزایش قیمت باید متناسب با سطح درآمدی جامعه باشد؛ نباید طوری باشد که فشار بر اقشار کم‌درآمد جامعه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه نمایندگان تلاش می‌کنند هرگونه افزایش قیمت در حامل‌های انرژی با شیب ملایمی در سال ۹۷ صورت گیرد، گفت: این میزانی که دولت در لایحه بودجه ۹۷ برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی پیشنهاد داده، موجب شوک و افزایش تورم بی‌سابقه می‌شود.