یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که همه نهادها باید در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی حرکت کنند، اظهار کرد: ساختار اقتصاد درون کشور باید به گونه‌ای طراحی شود تا همواره راهی برای تعاملات اقتصادی وجود داشته باشد.

حسین نجابت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تاکید بر این‌که در اجرای اقتصاد مقاومتی همه نهادها اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه،‌مردم و … باید وارد عمل شوند، گفت: این مساله نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و بسیج کاملا عمومی است به عنوان مثال در مورد وظیفه قوه قضائیه باید تلاش شود فساد وجود نداشته باشد.

وی افزود: از سوی دیگر مردم هم باید کمربندها را محکم کرده و آماده یک دوران گذار معنادار باشند، ضمن این‌که در این رابطه باید ساختار اقتصادی درون کشور به گونه‌ای طراحی شود تا در تعاملات و روابط اقتصادی با سایر کشورها اگر راهی بسته‌شد،‌ مسیرهای دیگری وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: هدف از اقتصاد مقاومتی نه این است که خود را منزوی کنیم نه این که خود را در نظام بین‌الملل حل کنیم، بلکه ما باید بتوانیم به‌عنوان یک بازیگر اصلی در اقتصاد نقش ایفا کنیم، آن هم با راه‌های جدید نه راه‌هایی که دیگران به دنباله روی از غرب و آمریکا رفتند، بنابراین ما باید به دنبال نوآوری‌ها باشیم.

نجابت با بیان این‌که اکنون به مرحله‌ای رسیدیم که می‌خواهیم از آسیب‌های گذشته پیش‌گیری کنیم، گفت: در دوران جنگ با بسیج عمومی توانستیم آن دوران را پشت سر بگذاریم، پس از آن در دوران تحریم قرار گرفتیم که آثار آن را هم در زندگی مشاهده کردیم زیرا تحریم کشور را هدف قرار داده بود اما باز با بسیج عمومی توانستیم در مرحله گذار قرار بگیریم.

وی در ادامه بیان کرد: برای این که تحریم‌ به ما ضربه‌ای نزند باید خود را از درون تا اندازه‌ای قوی کنیم که لطمه نخوریم از طرفی باید قدرت نظامی و دفاعی خود را هم افزایش دهیم.

این نماینده مجلس ابراز عقیده کرد: باید کار فرهنگی سنگینی انجام شود تا مردم اصل اقتصاد مقاومتی را درک کنند ضمن این که موقعیت کشور هم در نظر گرفته شود در این شرایط مردم هم اثر گذار خواهند بود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد نقش مجلس در بررسی طرح‌ها و لوایح مربوط به اقتصاد مقاومتی و اجرای آن، گفت: اگر طرح، کلان و روشن باشد باید به وسیله دولت ارایه شود، در واقع شاخصه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی باید معین باشد که مجلس هم در مورد تامین بودجه حتما اولویت بندی لازم را در نظر خواهد داشت.

انتهای پیام