شما با خواندن این مطلب خواهید آموخت که چگونه اسکراب چای سبز و شکر، ماسک مرطوب کننده، ماسک چای سبز و آرد برنج، پاک کننده صورت چای سبز و… را در منزل تهیه کنید.
اسکراب چای سبز و شکر
یک روش ساده برای داشتن پوستی براق و عالی این است که چای سبز را با شکر و آب مخلوط کرده و پوستتان را با آن ماساژ دهید. این مخلوط، لایه‌برداری عالی است که پوست را شفاف می‌کند.
ماسک مرطوب کننده چای سبز و شکر
یک فنجان چای سبز مایع را با شیر و شکر مخلوط کرده و خوب به هم بزنید تا حالتی خمیری پیدا کند. این مخلوط را روی پوستتان گذاشته و ۱۵ دقیقه صبر کنید، سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. این ماسک پوستتان را مرطوب می‌کند.
ماسک چای سبز و آرد برنج
بگذارید یک فنجان چای سبز خنک شود. به آن آرد برنج اضافه کنید تا خمیری شود و بعد از خوب به هم زدن، دو قطره آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب به هم بزنید حالا آن را روی پوستتان پهن کرده و بعد از چند دقیقه بشویید. این ماسک مناسب برای پوست‌های چرب است.
تکه‌های یخ چای سبز
پاک‌کننده‌های پوست برای پوست صورت لازمند و چای سبز به خاطر داشتن آنتی‌اکسیدان‌هایش بهترین پاک‌کننده و از بین برنده سلول‌های مرده پوست است. چای سبز سرد را در جا یخی ریخته و بگذارید یخ بزند. تکه‌های یخ چای سبز را به پوستتان بمالید. این کار چربی‌های اضافه را از بین برده و منافذ مسدود پوست را تمیز می‌کند.
ماسک موی چای سبز و تخم مرغ
اگر از ریزش مو رنج می‌برید، چای سبز بهترین درمان است. می‌توانید با یک قاشق پودر خردل، ۲ قاشق چای سبز و یک زرده تخم مرغ ماسکی برای موهایتان درست کنید. این مواد را میکس کرده و روی سرتان بمالید و با کلاه حمام آن را بپوشانید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس موهایتان را مثل همیشه بشویید. همچنین می‌توانید از شامپوها و نرم‌کننده‌های حاوی چای سبز نیز استفاده کنید.