با گذشت بیش از ۵۰۰۰ سال از شناخته شدن چای، امروزه نوشیدن چای دیگر تفریح نیست و با اثبات ارزشهای غذایی و خواص چای می توان مدعی بود که این محصول جایگاه ویژه ای در سبد غذایی اغلب انسانها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در ایران دارد.

حجم عظیم تولید چای در کشور و تجارت داخلی و خارجی مرتبط به آن، ضرورت ایجاد یک رسانه مستقل و بیطرف را که صرفاً به صورت تخصصی به انتشار اخبار و اطلاعات این حوزه بپردازد، بیش از قبل نمایان کرده است. وب سایت خبری اخبار چای در همین راستا به فعالیت مشغول بوده و برای استمرار آن نیازمند حمایت مادی و معنوی فعالان این صنعت است. حمایت معنوی را می توان در همکاری و اعتماد به اخبار و اطلاعات ارائه شده و حمایت مادی را به درج تبلیغات و رپورتاژ آگهی در سایت اخبار چای تعبیر نمود.

اخبار چای همچنین می تواند با معرفی برند و ارائه قیمت روزانه محصولات چای نقش بسیار بزرگ و ارزشمندی در معرفی و بازاریابی محصولات با کیفیت چای ارائه نموده و البته صاحبان برند و تولید کنندگان و یا توزیع کنندگان معتبر این محصول می توانند از پتانسیل موجود در بازار زندگی برای عرضه مستقیم محصولات خود به مصرف کننده نهایی و فروش آنلاین آن استفاده نمایند.

مالکیت این رسانه متعلق به مؤسسه نجم آسیا و مؤسسه نجم انرژی بوده که دارای سابقه موفق در طراحی و مدیریت کسب و کارهای اینترنتی می باشند و همزمان مالک سایتهای پر مخاطب اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، سیاست روز، قدرنیوز، اخبار زعفران، اخبار چای و اخبار برنج هستند و در اواخر سال گذشته با ایجاد شبکه تجارتت الکترونیک تعداد بسیار زیادی پرتال راه اندازی شد که تا زمانن تنظیم این متن، پرتال تجارت، پرتال طلا، پرتال فاینانس، پرتال لاکچری، پرتال ساعت، پرتال فیلم و پرتال آرشیتکت فعالیت خود را آغاز نموده و به امید خداوند متعال تا پایان سال ۱۳۹۶ تعداد این وبب سایتها به حدود ۵۰ پرتال خواهد رسید.همچنین این مؤسسات با طراحی و راهه اندازی برند “تشریفات تجاری ایران” خدمات بسیار وسیعی را در سطح وب ارائه داده که موضوعاتی نظیر ترانسفرر فرودگاهی، رزرو آنلاین خدمات بیزینس لانچ و فست ترک ترمینال خروجی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، جایگاه CIP و VIP جزیره زیبای کیش، اجاره جت خصوصی و یا ارائه خدمات محافظظ شخصی را شامل می شود.