به گزارش اخبار چای و به نقل از شبکه اطلاع رسانی طـــلا، ســکــــــه و ارز تـــهـــران، در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر معرفی رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا از سوی دونالد ترامپ هستند، تحلیلگران ارشد موسسه سرمایه گذاری اف سی استون بر این باورند که قیمت جهانی طلا در ماه نوامبر نیز کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد بود.

بر اساس این گزارش موسسه اف سی استون در گزارش ماهیانه خود درباره تحولات بازار فلزات گرانبها نوشت: انتظار داریم که قیمت هر اونس طلا در ماه نوامبر بین ۱۲۴۵ تا ۱۲۹۵ دلار در نوسان باشد. با توجه به افزایش ارزش دلار آمریکا بعید به نظر می رسد که قیمت طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند.

ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه اف سی استون تاکید کرد: طی روزهای آینده انتخاب رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا و روشن شدن نتایج نشست اخیر بانک مرکزی آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من اگر کوین وارش یا جان تیلور استاد دانشگاه استنفورد رئیس فدرال رزرو آمریکا شوند، این مساله فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

میر اظهار داشت: ولی اگر ترامپ تصمیم بگیرد که جانت یلن یا جرومی پاول را به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو انتخاب کند، این مساله به نفع قیمت جهانی طلا خواهد شد.

با توجه به کاهش نسبی تنش های سیاسی در عرصه بین المللی، قیمت طلا در هفته های اخیر بین ۱۲۶۲ تا ۱۳۰۸ دلار در نوسان بوده است.

نتایج نشست اخیر بانک مرکزی اروپا و تاکید مقام های پولی منطقه یورو بر ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی نیز تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار در برابر یورو داشته است.

از سوی دیگر تنش ها در شبه جزیره کره تاحدی آرام شده و این مساله تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار داشته است.

انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا و تصویب بودجه پیشنهادی دولت ترامپ در کنگره نیز تاثیر مثبتی بر ارزش دلار داشته است.

در حالی که فصل جشن های سراسری در هند آغاز شده ولی آمارهای رویترز نشان می دهد که تقاضای طلا در این کشور نسبت به سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشته است.

میزان فروش سکه طلا در بازار آمریکا نیز نسبت به سال قبل با افت شدیدی روبرو شده به طوری که آمارها حکایت از افت ۶۶ درصدی سکه طلا در بازار این کشور دارد.