به گزارش اخبار چای و به نقل از تسنیم،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی عید قربان را به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی و برخی شخصیت‌های جهان اسلام تبریک گفت. متن کامل پیام تبریک لاریجانی به شرح زیر است:

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

صمیمانه‌ترین مراتب تبریک و تهنیت اینجانب را به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، عید بزرگ مسلمانان پذیرا باشید.

مناسک حج ابراهیمی کانون صمیمیت، یکرنگی و فریضه بی‌همتا و مظهر یکپارچگی و انسجام مسلمانان به شمار می‌رود. تعالیم اسلامی به ما می‌آموزد که یکی از اهداف اصلی و فلسفه حج، ایجاد تفاهم و تحکیم برادری بین مسلمین است و دوری از اختلاف و تفرقه و تشدید روح اخوت و همدلی در مناسک بزرگ حج نیاز ضروری امروز امت اسلامی است.

عالیجناب؛

با استفاده از این فرصت، تأکید می‌نمایم که تقویت فضای گفتمان مؤثر و سازنده میان پارلمان‌های کشورهای اسلامی در شرایط حساس کنونی جهان اسلام، نقش مهمی در کمک به حل بحران‌های منطقه‌ای و مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم دارد. بی‌تردید امروز پیشبرد مناسبات پایدار پارلمانی دوجانبه، منطقه‌ای و چندجانبه به منظور نیل به ترتیبات جدید مبتنی بر صلح و امنیت در بین امت اسلامی یک ضرورت است.

مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی برای تقویت روح اخوت و همبستگی اسلامی و همکاری فزاینده کشورهای اسلامی حمایت می‌کند.

فرصت را مغتنم شمرده، عمیقاً اعتقاد دارم که در پرتو تلاش‌های مشترک، می‌توان مشکلات کنونی جهان اسلام را برطرف نموده تا امت اسلامی جایگاه شایسته خود را در مناسبات جهانی بازیابد.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران