به گزارش اخبار چای و به نقل از تسنیم، ۲۱ دی ماه سال ۹۵ بود که این خبرگزاری در گزارشی خبر از به حالت تعلیق در آمدن قیمت فرآورده های لبنی در سامانه اطلاع‌ رسانی کالا و خدمات با عنوان «درحال به روز رسانی» داد. بعد از گذشت یک سال از این واقعه کماکان قیمت لبنیات در بازار متفاوت از آخرین ارقام مصوب درج این سامانه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان است ولی طی یک سال گذشته ۲ مرتبه قیمت لبنیات در بازار گران شده است .

بنابراین گزارش در سال گذشته نیز بعد از اعلام خبر افزایش ۲۰۰ تومانی هر لیتر شیر استرلیزه  بود که نرخ لبنیات در سامانه اطلاع‌رسانی کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به‌حالت تعلیق در آمد که دوباره در روزهای گذشته دوباره شاهد افزایش ۲۰۰ تومانی در محصول یاد شده هستیم.

بنابراین گزارش آخرین قیمت مصوب هر لیتر شیر کم و پرچرب پاکتی (تتراپک) در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان ۲ هزار و ۸۰۰ تومان درج‌ شده است که در دی‌ماه ۲۰۰ تومان افزایش‌یافته و به ۳ هزار تومان رسید و در روزهای گذشته نیز توسط برخی از برندهای مصوب ۳ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد.