اخبار چای و به نقل از تسنیم، علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم رعایت قانون انتزاع از سوی دولت، گفت: کمیسیون کشاورزی به عنوان کمیسیون تخصصی مجلس در این حوزه نظر مثبتی نسبت به انتقال اختیارات وزارت کشاورزی در حوزه گندم، آرد و نان به وزارت صنعت و معدن، ندارند.

وی با بیان اینکه درباره این مصوبه دولت مبنی بر انتقال اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به وزارت‌خانه صنعت اعضای کمیسیون کشاورزی نامه‌ای را به رئیس جمهور واصل کرد‌ه‌اند، افزود: دولت پیش از معرفی وزرا دولت دوازدهم لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها را به مجلس ارائه داده بود که لایحه مذکور از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان اینکه، دیدگاه اعضای کمیسیون این است که درباره این موضوعات یک مرجع باید پاسخگو باشد، ادامه داد: اگر بین یک دستگاه وارد کننده و یک دستگاه تولید کننده هماهنگی نباشد، قطعا با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم شد.

اکبری با تاکید بر‌اینکه این تفکیک‌سازی به صلاح نیست، گفت:اعضای کمیسیون با این مصوبه دولت موافق نیستند و اعضای کمیسیون پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه دراین باره موضع‌گیری می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، تصریح کرد: در جلسه بعدی کمیسیون درباره انتقال اختیارات وزارت کشاورزی در حوزه گندم، آرد و نان به وزارتخانه صنعت این موضوع را بار حضور مسئولان ذیربط به صورت کارشناسی و تخصصی بررسی می شود.