مدیرعامل شرکت نفتی آرامکو عربستان می‌گوید: این شرکت به کار روی پروژه‌های بالادستی و پایین‌دستی ادامه خواهد داد و هیچ یک از آنها را لغو نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، مدیرعامل آرامکو با بیان اینکه هیچ یک از پروژه‌های پایین‌دستی و بالادستی این شرکت لغو نخواهند شد، گفت: انتظار می‌رود پروژه خوریس در سال ۲۰۱۸ به بهره‌برداری برسد.

شرکتهای نفتی بین‌المللی و عربستان سعودی در حال کاهش سرمایه‌گذاریهای نفتی خود برای کنار آمدن با شرایط کاهش دنباله ‌دار قیمت نفت هستند. عربستان بزرگترین صادر‌کننده نفت‌خام جهان به حساب می‌آید.

امین ناصر مدیرعامل شرکت نفتی آرامکو در حاشیه یک مراسم مالی به خبرنگاران گفت: تاکنون پروژه‌های ما در بخش پایین‌دستی و بالادستی ادامه داشته و هیچ پروژه‌ای از برنامه‌های ما حذف نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هرگونه تاخیر در فعالیت‌های اکتشافی آرامکو رخ خواهد داد، گفت: فعالیت‌های اکتشافی ادامه دارند. ما یک دکل حفاری در دریای سرخ در آب‌های کم‌عمق در اختیار داریم.

وی افزود: کار روی پروژه‌ سوخت‌های پاک در میدان راس تنوره نیز در جریان است و تکمیل توسعه میدان نفتی خوریس نیز در سال ۲۰۱۸ انجام خواهد شد.

منابع آگاه ماه گذشته پس از گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه کاهش قیمت نفت باعث لغو پروژه سوخت‌های پاک از سوی آرامکو خواهد شد، به رویترز گفتند: آرامکو مناقصه برای پروژه سوخت‌های پاک در بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت خود را از سر گرفته است.

مدیرعامل آرامکو می‌گوید این شرکت در حال ارزیابی حوزه گازی غیرمتعارف جفوره است که آن را دارای آینده روشنی می‌داند.

بزرگ ترین صادر‌کننده نفت جهان قصد دارد تولید گاز طبیعی خود را برای صنایع برق و شیمیایی گسترش دهد.

انتهای پیام