به گزارش اخبار چای و به نقل از فارس،ذبیح نیکفر امروز در سیاهکل با اشاره به موضوع مطالبات چای‌کاران اظهار کرد: چای‌کاران شمال کشور منتظرند تا هرچه سریع‌تر بهای برگ سبز چای آن‌ها از سوی سازمان چای پرداخت شود.

وی بابیان اینکه وظیفه سازمان چای است تا مطالبات چای‌کاران را پیگیری کند، افزود: متأسفانه وقتی رقمی از مطالبات مردم پرداخت می‌شود مسئولین تصور می‌کنند چه‌کار بزرگی انجام داده‌اند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت و مجلس بهای برگ سبز چای را در اعتبارات سنواتی پیش‌بینی کرده‌اند، گفت: جای تأسف دارد که کارخانجات چای‌سازی قدرالسهم خود از مطالبات چای‌کاران را چرا پرداخت نمی‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه چای‌کاران همچون گذشته نگاهشان به تصمیمات مسئولین است افزود: مردم انتظار دارند تا مسئولین هرچه سریع‌تر مشکل پرداخت برگ سبز چای را حل کنند.

نیکفر با اشاره به اینکه برخی اوقات مشکلات چای در حوزه بازار هدف است و دولت باید شرایط فروش را برای چای فراهم کند، تصریح کرد: کشاورز چای را در اختیار کارخانجات گذاشته و به کشاورز ربطی ندارد که کارخانه‌دار قدر السهم خود را چگونه پرداخت می‌کند درنتیجه چای‌کار تنها دولت را می‌شناسد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان به‌ضرورت پرداخت مطالبات چای‌کاران و پایان دادن به دل‌مشغولی‌های کشاورزان تأکید کرد و گفت: فرمانداران و مسئولین ادارات چای و همچنین رئیس سازمان چای مسئول این کار هستند و باید هرچه سریع‌تر مطالبات کشاورزان را پرداخت کنند.