به گزارش اخبار چای و به نقل از تسنیم، محمد‌ولی روزبهان صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه امسال ۱۰۸ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلانی و مازندرانی خریداری شده است اظهار داشت: ارزش ریالی این میزان برگ سبز چای خریداری شده از چایکاران ۲۰۳ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه از ۲۰۳ میلیارد تومان برگ سبز چای خریداری شده تا‌کنون ۱۶۶ میلیارد تومان به چایکاران گیلانی و مازندرانی پرداخت شده است تصریح کرد: این میزان ۸۲ درصد بهای برگ سبز چای چایکاران را تشکیل می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه تلاش است تا ۱۸ درصد باقی‌مانده بهای برگ سبز چای به‌زودی به چایکاران پرداخت شود بیان کرد: امسال تا‌کنون ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد به چایکاران گیلانی و مازندرانی پرداخت شده است.

روزبهان با اشاره به اینکه پرداخت اقساط این تسهیلات سال آینده از بهای برگ سبز چایکاران کسر می‌شود تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران و کارخانه‌داران چای پرداخت شود.

رئیس سازمان چای کشور با تاکید بر اینکه کارمزد این تسهیلات برای کارخانه‌داران چای نیز ۴ درصد است خاطرنشان کرد: سال گذشته به طور مجموع ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران پرداخت شد.

روزبهان با بیان اینکه امسال ظرفیت پرداخت تسهیلات بیش از ۳۰ میلیاردتومان به چایکاران و کارخانه‌داران چای وجود دارد تصریح کرد: تلاش است با این گونه اقدامات حمایت مطلوبی از صنعت چای کشور صورت گیرد.